مقاله

مصرف اینترنت پابجی موبایل چقدر است؟

مصرف اینترنت پابجی موبایل در سایت پدارول

یکی از دغدغه‌های گیمرهای بازی‌های آنلاین استفاده زیاد این بازی‌ها از اینترنت است. همانطور که می‌دانید بازی پابجی موبایل اینترنت زیادی را استفاده نمی‌کند. با این حال هر گیمری باید در خصوص مصرف اینترنت پابجی موبایل بداند. با این که حجم اینترنتی استفاده شده پابجی زیاد نیست باید راهکارهایی را پیدا کنید تا حجم مصرفی پابجی موبایل را کاهش دهید.

پابجی موبایل، بازی است که از یک فرود شروع می‌شود. شما و ۱۰۰ نفر دیگر از یک هواپیما فرود می‌آیید و باید برای زنده ماندن و کشتن رقابت کنید. بلافاصله بعد از فرود باید به دنبال اسلحه های مناسب باشید. نقشه ابتدایی بازی بزرگ بوده اما هرچه زمان میگذرد نقشه کوچکتر می‌شود. اگر نگران حجم مصرفی خود در حین بازی پابجی هستید، با خواندن این مقاله و ارائه راهکار کاهش حجم مصرفی اینترنت در حین بازی پابجی موبایل دیگر نگران نخواهید بود.

میزان مصرف اینترنت در بازی پابجی موبایل

قبل از اینکه به میزان مصرف اینترنت پابجی موبایل بپردازیم بهتر است که در خصوص گرافیک این بازی توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهم. سازندگان پابجی یعنی همان شرکت کرافتون همواره به موضوع گرافیک اهمیت زیادی می‌دهند. به طوری که یکی از سردمداران گرافیک بازی جهانی هستند. شاید گفتن این نکته خالی از لطف نباشد که بگوییم پابجی از موتور گرافیکی Unreal Engine 4 که برترین موتور در این حوزه است را به عنوان موتور گرافیکی خود بهره برده است.

حال که تا حدودی با گرافیک بازی پابجی موبایل آشنا شدید قطعا برای‌تان پیدا کردن میزان مصرف اینترنت جذابتر شده است. میزان مصرف بازی‌های آنلاین را براساس مگابایت بر ساعت اندازه‌گیری می‌کنند. مصرف اینترنت این بازی ۵۰-۱۲۰ مگابایت بر ساعت است که نسبت به گرافیک بالا و کیفیت عالی این بازی عددی پایین و به شدت مناسب است. هر چقدر پینگ پابجی موبایل را کاهش دهید حجم مصرفی اینترنت شما افزایش پیدا می‌کند.

مصرف اینترنت پابجی موبایل

چگونه مصرف اینترنتپابجی را کاهش دهیم؟

حال که در خصوص حجم بازی پابجی صحبت کردیم باید به این سوال پاسخ دهیم که چگونه مصرف این بازی را کمتر کنیم. برای این کار چند راه حل به شما معرفی میکنیم.

  • استفاده از نرم افزار هایی مانند “Netlimiter 4” و یا “PRTG Network Monitor” که میزان مصرف ایترنت را برای نرم‌افزارهای مختلف کنترل می‌کند.
  • از فیلترشکن‌های معتبری که تبلیغات ندارند یا تبلیغات کمی دارند استفاده کنید.
  • تا حد امکان از وای‌فای استفاده کنید.
  • در حین بازی کردن، سایر برنامه‌هایی که اینترنت استفاده می‌کنند را ببندید.
  • در نصب و آپدیت تا حد امکان از وای فای استفاده کنید.

مصرف اینترنت بازی‌های آنلاین

بدر قسمت‌های قبل در خصوص کم مصرف بودن بازی پابجی موبایل صحبت کردیم. خب در این قسمت سوال می‌شود که مگر بازی های آنلاین دیگر چقدر اینترنت مصرف می‌کنند. در ادامه جدولی را برای‌ شما آورده ایم که حجم تمامی بازی های آنلاین در آن قرار گرفته است.

بازی حجم مصرفی در ساعت (مگابایت)
PUBG Mobile 80
PUBG Lite 45
Fortnite Mobile 100
Among Us 20
Free Fire 70
Call of Duty Mobile 80
Minecraft Mobile 40
Clash of Clans 30
Clash Royale 30
پرسیتی 20
کوییز آو کینگز 10
FIFA Mobile 80
PES Mobile 80
Asphalt 50
Real Racing 3 150

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *