مقاله

مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل و راه حل آن

مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل و راه حل آن

بازی پابجی موبایل این روزها به شدت در بین گیمرها محبوب شده است. با توجه به گرافیک خوب و داستان جذاب این بازی آمار بازی کنندگان آن روز به روز بیشتر می‌شود. بالطبع سازندگان بازی نیز سعی دارند که کیفیت بازی و داستان را افزایش دهند. مدتی است که سیاست سازندگان پابجی به این صورت شده است که هر سه ماه یک آپدیتی برای پابجی ایجاد می‌شود. همانطور که می‌دانید در این آپدیت ها مشکلات لگ و پینگ به وجود می‌اید. اگر شما هم از مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل خسته شده اید و به دنبال راه حلی برای آن هستید ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بررسی پینگ پابجی موبایل

برای اینکه پینگ بازی را متوجه شوید فقط کافی است که به گوشه سمت راست پایین دقت کنید که این میزان برای شما نمایش داده شده است.

لگ و پینگ بازی پابجی موبایل

پینگ

حال یک سوال مطرح می‌شود که چرا پابجی موبایل پینگ بالایی دارد. در جواب باید پینگ بالا به دلیل تحریم است. تحریم باعث شده که سازندگان پابجی موبایل نتوانند در ایران سروری را ایجاد کنند. نزدیک ترین سرور به ایران نیز در کشورهای همسایه می‌باشد که باز هم فاصله قابل توجهی دارد. همین فاصله باعث می‌شود که پینگ پابجی موبایل بالاتر برود اما شما که در این مقاله هستید نگران نباشید چون ما راه حل ها را به شما می‌گوییم.

در ابتدا باید به قسمتی از مقدمه اشاره کنم که پابجی موبایل بازی با گرافیک خوبی است. قطعا بازی با این سطح نیازمند گوشی موبایلی است که سخت افزار مناسبی باشد. پس ابتدا مطمئن شوید که گوشی شما از سخت افزار و گرافیک مناسبی برای این بازی برخوردار باشد.

پیشنهاد پدارول: راهنمای بازی پابجی موبایل

مراحل حل مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل

از این قسمت مقاله راه حل های حل مشکل لگ و پینگ را بیان میکنیم:

راه حلی که همیشه جواب می‌دهد!

زمانی که رایانه شما دچار مشکلی می‌شود اولین راه حل ری استارت است. در خصوص موبایل و به خصوص بازی پابجی موبایل نیز به همین صورت است. در اولین اقدام خود برای حل مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل موبایل‌تان را خاموش و روشن کنید.

حافظه گوشی را پاک کنید!

فضای ذخیره گوشی نقش به سزایی در عملکرد گوشی شما دارد. اگر به دنبال کیفیت بالا در بازی پابجی موبایل هستید اما ظرفیت حافظه گوشی شما پایین است به دنبال پینگ پایین در این بازی نباشید. هر از چند گاهی به سراغ فضای حافظه خود بروید و موارد اضافی را پاک کنید. همیشه در خاطرتان باشد که نقش حافظه داخلی گوشی در لگ و پینگ بازی پابجی موبایل به شدت بالاست.

حذف کردن برنامه‌های اضافی

بعد از مدتی که گوشی خود را خریده باشید اقدام به نصب برنامه می‌کنید. اگر بعد از مدتی به لیست برنامه های گوشی بروید قطعا از تعداد بالای برنامه ها تعجب میکنید. درصد قابل توجهی از این برنامه ها نیز بی استفاده هستند. پس برای اجرای بهتر گوشی به خصوص در پابجی موبایل برنامه های اضافی را حذف کنید.

حافظه پنهانی پابجی را حذف کنید

در قسمت های قبلی از نقش به سزای حافظه داخلی در عملکرد گوشی و به خصوص این بازی گفتیم. در این قسمت نیز به این موضوع می‌پردازیم که برای حل مشکل لگ و پینگ باید حافظه پنهان این بازی را نیز حذف کنید. با حذف کردن حافظه پنهان یا فایل‌های کش (Cache) بازی PUBG Mobile عمده مشکلات این بازی حل می‌شود.

ابزار GFX

به پلی استور گوگل مراجعه کنید و ابزار GFX را نصب کنید. با این کار گوشی شما برای پابجی موبایل بهینه می‌شود و مشکلات لگ و پینگ بازی پابجی موبایل حل می‌شود.

استفاده از Force 4x MSAA

همیشه به گیمرهایی که گوشی میان رده ای دارند توصیه می‌شود که از برنامه ای استفاده کنند که گرافیک گوشی را بازی ها بهینه کند. برنامه Force 4x MSAA گزینه ای مناسب برای گوشی های میان رده است تا عملکردشان را در پابجی موبایل بهبود دهد.

اگر میخواهید که Force 4x MSAA را فعال کنید مراحلی که در ادامه گفته می شود را طی کنید. به تنظیمان رفته و روی شماره ساخت چندین بار ضربه بزنید. با این کار امکانات توسعه دهنده فعال شده و از قسمت Developer Options گزینه ‘Force 4x MSAA’ را فعال کنید.

 

1 دیدگاه در “مشکل لگ و پینگ بازی پابجی موبایل و راه حل آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *