مقاله

روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک

روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک

روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک. چگونه متوجه شویم که دسته پلی استیشن ۴ ما اصلی است یا خیر. اگر شما هم به دنبال پاسخ به این سوال ها هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کنسول پلی‌ استیشن ۴ پر فروش‌ ترین کنسول نسل هشتم و یکی از پر فروش‌ ترین کنسول‌ های تاریخ است. طبیعی است که با توجه به محبوبیت این کنسول و فروش فوق‌ العاده‌ ی آن که همچنان در نسل نهم ادامه دارد، محصولاتی غیر اصل از آن در بازار یافت شود. اگر به‌تازگی کنترلر دوال‌ شاک این کنسول را خریداری کرده‌ اید یا قصد خرید آن را در آینده دارید، در این مقاله روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک را خواهید یافت.

قطعا اولین چیزی که قبل از خرید باید به آن توجه داشته باشید، فروشنده است. قبل از خرید به بازخورد دیگر خریداران توجه کنید و درباره‌ ی میزان معتبر بودن فروشگاه تحقیق کنید. در صورت امکان بهتر است از فروشگاه رسمی پلی‌ استیشن کنترلر دلخواه خود را خریداری کنید. موضوع بعدی که باید به دنبال آن باشید، کیفیت کلی کنترلر است. نباید هیچ مشکلی در آن از نظر لبه‌ های ناهموار یا مشکلی در دکمه‌ ها وجود داشته باشد و استیکر سونی و مشخصات مختلف در پشت کنترلر مشاهده شود. به جعبه نگاه کنید. به هر کلمه نگاه کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی نوشته شده است. همچنین وجود نوشته‌ هایی با زبان ژاپنی یا عربی از جعلی بودن آن خبر می‌ دهند

نکته‌ ی بعدی هنگام شارژ دسته خود را نشان می‌ دهد. وقتی کنترلر در حال شارژ شدن است، چراغ آن روشن می‌ شود. چراغ‌ های نمونه‌ های اصلی در حین شارژ شدن روشن می‌ مانند. بسیاری از تقلبی‌ ها ابتدا روشن و بعد از چند ثانیه خاموش می‌ شوند. حتی با خاموش شدن چراغ در نسخه‌ های جعلی، باتری آن‌ ها همچنان در حال شارژ است. از طرفی هنگامی که کنترلر در حال جستجوی کنسول است، باید نور سفید روشن بدهد. در بسیاری از نسخه‌ های تقلبی این نور به رنگ فیروزه‌ ای است. گفتنی است که جعبه‌ های کنترلر های اصلی شامل کابل شارژ نمی‌ شوند؛ در حالی که نسخه‌ های جعلی معمولا دارای شارژری بی‌ کیفیت هستند.

همچنین پیشنهاد میکنیم که مقاله بهترین بازی های ps5 در سال 2022 را مطالعه نمایید.

لوگوی پلی استیشن فیک و اصلی

لوگوی پلی استیشن فیک و اصلی

اولین تفاوتی که در دسته فیک یک پلی استیشن می‌ توانید مشاهده کنید، وجود علامت پلی استیشن به‌ صورت فاصله دار دو کلمه P و S است. در واقع دسته‌ های اورجینال با علامتی مشابه به آن چیزی که شما در خود پلی استیشن می‌ توانید مشاهده کنید عرضه می‌ شود ولی زمانی‌ که یک دسته فیک خریداری کنید، متوجه خواهید شد که در لوگو محصول، علامت روی دسته با علامتی که شما در PlayStation مشاهده می‌ کنید، دارای تفاوت است.

برای خرید دسته پلی استیشن ۴ اصلی می‌توانید از طریق لینک اقدام نمایید.

چاپ محو روی دسته ها

دقیقا زیر قسمتی که شما می‌ توانید لوگوی پلی استیشن را مشاهده کنید، دو کلمه EXT و علامت هدفون درج می‌ شود. در تفاوت دسته فیک و اورجینال باید دقت داشته باشید که دسته‌ های فیک این دو علامت را بسیار پر رنگ درج می‌ کنند ولی در دسته‌ های اورجینال این علامت به‌ صورت محو درج می‌ شوند. توجه به این نکته نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است ولی این تنها نکته ای نیست که در خرید دسته پلی استیشن باید به آن توجه داشته باشید. در ادامه نیز با شما در زمینه برخی دیگر از انواع تفاوت دسته فیک و اورجینال با شما صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی را در این زمینه با شما صحبت خواهیم کرد.

آنالوگ های برفکی

زمانی‌ که با دسته‌ های دوال شاک 4 کار می‌ کنید، انگشت دست ها از روی آنالوگ لیز نمی خورد و این یکی از سیاست‌ های سونی در طراحی دقیق این دسته ها به شمار می‌ رود. اما در دسته‌ های فیک که در بازار عرضه می‌ شود، شما نمی توانید آنالوگ های برفکی را مشاهده کنید و جنس آن‌ ها نزدیک به پلاستیک است. درواقع سطح صاف آنالوگ در دسته‌ های فیک را می‌ توان از مهم‌ ترین مواردی دانست که در تفاوت دسته فیک و اورجینال باید به آن اشاره داشته باشیم.

ظاهر USB

قسمت USB و علامت USB را می‌ توان مهم‌ ترین تفاوت دسته فیک و اورجینال دانست که برای شما قابل تشخیص خواهد بود. باید بدانید که در دسته‌ های اصلی دوال شاک 4 پلی استیشن 4 علامت USB فرو رفته است ولی باید بدانید که علامت USB دسته‌ های دوال شاک 4 پلی استیشن 4 که به‌ صورت فیک تولید و در بازار عرضه می‌ شود، علامت مذکور به‌ صورت بیرون آمده خواهد بود. بر این اساس می‌ توانیم تشخیص دهیم که کدام نمونه از دسته پلی استیشن می‌ تواند فیک یا اصلی باشد.

به چه نکاتی در خرید دسته پلی استیشن 4 باید توجه داشته باشیم؟

به چه نکاتی در خرید دسته پلی استیشن 4 باید توجه داشته باشیم؟

زمانی‌ که قصد خرید یک دسته برای پلی استیشن 4 هستید باید توجه کنید که تنها جعبه دسته نمی تواند نشان‌ دهنده اصل بودن یا نبودن آن باشد و باید به این مسئله توجه داشته باشید که این محصول برای بازار های آمریکا، اروپا و آسیا تولید می‌ شود و شما می‌ توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. پک های دسته پلی استیشن که برای بازار آمریکا و اروپا تولید می‌ شوند، از لحاظ ارتفاع، بلند تر از پک های آسیایی هستند و پک های آسیا جعبه های کوچک تری دارند. هرسه یک کیفیت دارند و فقط جعبه ها متفاوت است پس به هیچ وجه جعبه مهم نیست، مهم دستهاخل جعبه است.

همچنین بخوانید: بررسی سخت افزار playstation 5

حتی اگر جعبه هم مهم باشد از کجا معلوم فروشند دسته جا به‌ جا نکرده؟ پس باید به همه موارد دقت کرد. همچنین نوشته های پشت دسته هم معیار درستی نیست همان‌ طور که گفته شد دسته‌ های PS4 در سه پک مخلف وارد کشور می‌ شوند و نوشته های پشت هر سه مدل متفاوت است اما اصلا مهم نیست چون هر سه یک جا تولید می‌ شوند و کیفیت یکی است.

در کنار این مسئله باید توجه داشته باشیم که برخی از فروشندگان، نسبت به فروش دسته‌ های فیک درون جعبه پلی استیشن ۴ اقدام می‌ کنند و روش یافتن تفاوت دسته فیک و اورجینال دارای اهمیت بسیار زیادی است.

در نهایت هر چند کنترلر های جعلی پلی‌ استیشن ۴ ممکن است عملکردی نسبتا مناسب ارائه دهند اما کیفیت و دقت آن‌ ها بسیار پایین‌ تر از نسخه‌ های اصلی است. همان‌ طور که ذکر شد بهتر است از فروشگاه‌ های معتبر محصول خود را خریداری کنید و حتی‌ الامکان پس از خرید آن را بررسی کنید زیرا در بسیاری از مواقع در صورت نارضایتی از محصول خریداری شده، امکان بازگشت هزینه وجود دارد. لازم به ذکر است که با وجود نکات ذکر شده، همچنان بهترین راه برای اطمینان از اصل بودن کنترلر، مقایسه‌ ی آن با یک نسخه‌ ی اصلی است.

روش آسان تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک

روش آسان تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک

دیگر چیزی که باید به آن توجه داشته باشید وجود یک لایه پلاستیک نازک روی صفحه‌ی تاچ‌ پد نسخه‌ های تقلبی است. سونی در کنترلرهای خود از این پوشش استفاده نمی‌ کند که دلیل آن مشخص نیست. از طرفی وزن کنترلرهای پلی‌استیشن ۴ تقلبی معمولا ۲۰ گرم کمتر از نمونه‌ های اصلی است. دلیل آن احتمالا به این دلیل است که کنترلرهای تقلبی از پلاستیکی با کیفیت پایین ساخته شده‌ اند؛ در حالی که کنترلرهای اصلی از مواد درجه یک بیشتری استفاده می‌ کنند. دکمه‌ ی PS بین آنالوگ‌ ها باید در جای خود به‌ خوبی قرار داشته باشد. در کنترلر های جعلی، این دکمه اغلب شل یا از جای خود خارج می‌ شود. سعی کنید آن را با انگشت شست خود حرکت دهید. اگر دکمه بچرخد، به احتمال زیاد کنترلر جعلی است.

پیشنهاد پدارول: بهترین دسته بازی برای کامپیوتر

در مرحله‌ ی بعد، هنگام استفاده از کنسول‌ دکمه‌ ها را فشار دهید. دستگاه باید به هر بار لمس دکمه بدون فشار بیش از حد واکنش نشان دهد. در ادامه کنترلر خود را در جهات مختلف تکان دهید. بسیاری از نسخه‌ های تقلبی قطعاتی به نظر اضافی دارند که می‌ توانید صدای آن‌ ها را درون دسته بشنوید. همچنین ارتفاع دکمه‌ ها را بررسی کنید. در برخی از دسته‌ های جعلی ارتفاع آن‌ ها بیشتر از حد معمول است. از اینکه ما را تا انتهای مقاله روش تشخیص دسته اصلی ps4 از فیک همراه بودی سپاس گذاریم.

فروشگاه pedarol؛ مرجع فروش لوازم جانبی و قطعات گیمینگ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *