پابجی

همه چیز در مورد بازی پابجی

پابجی

 در سال 2017 برای بار اول یک بازی آنلاین چند نفره توسط استودیو پابجی کورپوریشن برای کنسول های نسل هشتم و کامپیوترهای شخصی و عمومی منتشر شده است، همان طور که می دانید استودیوی پابجی کورپوریشن تحت مالکیت کمپانی بلوهول می باشد که برای توسعه بازی پابجی افتتاح شده است. کارگردان بازی پابجی برندن گرین می باشد، که در ادامه به آن می پردازیم. در واقع بازی پابجی ایده اصلی خودش را از فیلم ژاپنی گرفته است، در توضیح بازی پابجی باید بگوییم: ۱۰۰ بازیکن در ابتدای هر مسابقه با استفاده از یک چتر نجات در یک جزیره فرود می‌ آیند و سپس به دنبال اسلحه و دیگر تجهیزات برای کشتن بازیکنان دیگر می گردد همچنین در این زمان باید از خودشان دفاع کنند تا کشته نشوند؛ ما را در مقاله همه چیز در مورد بازی پابجی همراهی کنید. 

سازنده بازی پابجی که بود؟

همه چیز در مورد بازی پابجی

اگر بخواهیم یک بازی ساز ایرلندی را معرفی کنیم می‌ توانیم درباره برندن گرین سخن بگوییم که دارای یک ذهن نابغه در تولید بازی پابجی بود. او در چند سال زندگی اش در رشته های عکاسی، طراح گرافیک و طراحی وب در برزیل به بهترین صورت زندگی کرد. او در طی سال ها زندگی علاقه زیادی به بازی نشان داد همچنین از بازی های مورد علاقه او می توانیم به بلاک هاوک دان، دلتا فورس وآمریکا دارمی اشاره کنیم، همان طور که اطلاع دارید این بازی ها سبک بازی های نظامی را دارد؛ بازی‌ های چند نفره‌ی شوتر اول شخص از ارزش تکرار بسیار زیادی برخوردارند. ما در مقاله همه چیز در مورد بازی پابجی به شما می گوییم که نقشه بازی چه بوده؟

اما نقشه‌ ی کوچک این بازی‌ ها و سهولت در به خاطر سپردن قسمت‌ های مختلف این نقشه‌ ها را یک پهن منفی خطاب می‌ کند و همیشه به دنبال بازی‌ هایی بوده است که اتفاقات غیر منتظره‌ ی زیادی در آن‌ ها رخ داده و محتوای رندوم بیشتری داشته باشند. از همین رو به سمت فراگیری علم کد نویسی رفت و به موازات آن به مطالعه‌ ی رمان‌ های پرداخت. سوالی که همیشه برای بازیکنان وجود داشته، این است که این اسم صرفا ساختگی است یا معنای خاصی دارد؟ ماجرا از این قرار است که برندن گرین معرف‌ ترین نقشه‌ی بازی را به یاد دخترش نام گذاری کرده است. نام دختر او ارین است و با اضافه کردن واژه‌ ای انجل به آن، که به معنای فرشته است کلمه‌ ی ساختگی ارینجل ساخته می‌ شود که اسم یکی از معروف‌ ترین مکان‌ های موجود در دنیای بازی‌ های ویدویی است. مکانی که میلیون‌ ها بازیکن در آن برای زنده ماندن جنگیده‌ اند و بارها اسمش را بدون اینکه معنایش را بدانند، به زبان آورده‌ اند.

زندگی نامه سازنده بازی پابجی

همه چیز در مورد بازی پابجی

همان طور که احتمالا به لطف فیلم‌ها با ماهیت آشنا شده‌اید، در دنیای این رمان، گروهی از انسان‌ ها وارد یک جزیره می‌ شوند و سعی می‌ کنند در طول زمان محدودی که پیش روی خود دارند، به جمع‌ آوری تجهیزات و آیتم‌ های موردنیاز بپردازند و برای زنده ماندن تلاش کنند. برندن با همکاری وارد پروسه‌ی ساخت بازی شد و قصد داشت ایده‌ی بتل رویال را در این بازی پیاده‌ سازی کند. درنتیجه در سال ۲۰۱۶ بازی رسما به دو بازی جداگانه تقسیم شد. یکی بخش و تلاش برای بقای آن بود که با نام منتشر شد و دیگری بود که بخش بتل رویال ساخته شده توسط برندن گرین را به همراه داشت. همزمان با انتشار این دو بازی، قرارداد همکاری برندن گرین بابه پایان رسید. آیا از مطالعه مقاله همه چیز در مورد بازی پابجی خسته شده اید؟

برندن که حالا بیشتر از هر زمان دیگری به یک شغل نیاز داشت و مثل همیشه اولویت برترش تولید عناوین بتل رویال بود، با پیشنهاد همکاری کیم موافقت کرد و برای ادامه‌ی زندگی به کره‌ی جنوبی رفت. چند هفته بعد از شروع همکاری‌ اش با کیم، برندن گرین به مقام کارگردانی در استودیوی رسید و کار روی یک بازی بتل رویال تمام عیار را آغاز کرد. این استودیو در ابتدا با یک تیم ۳۵ نفری پروسه‌ی ساخت بازی را آغاز کرد و بنا بر این بود که در طول یک سال نسخه‌ی اولیه‌ی آن را در قالب دسترسی زود هنگام عرضه کنند. بعد از گذشت چندین ماه، در ماه ژوئن ۲۰۱۷ تعداد اعضای این تیم به ۷۰ نفر رسید و مراحل تولید نسخه‌ی اولیه‌ی بازی نیز تقریبا به پایان رسیده بود. بازی رسما پا به عرصه گذاشت و اسم استودیوی به تغییر یافت. توسعه‌ی بازی تازه متولد شده‌ی پابجی روز به روز جدی‌ تر و وسیع‌ تر شد و دفتری را در آمریکا تاسیس کرد و برنامه این بود که بعدها در اروپا و ژاپن نیز همین کار انجام شود. مدتی بعد در ماه آگوست ۲۰۱۸ نسخه‌ای به مراتب کامل‌ تر از بازی پابجی منتشر شد.

پنج حقیقت جالب که راجب بازی پابجی نمی دانستید

همه چیز در مورد بازی پابجی

در مقاله همه چیز در مورد بازی پابجی قرار است حقیقت هایی که درباره بازی پابجی نمی دانستید را به اشترک بگذاریم: بازی پابجی یکی از محبوب‌ ترین و پرطرفدار ترین بازی‌ های چند نفره محسوب شده و موفقیت‌های اقتصادی بسیار زیادی را به همراه داشته است. برندن گرین باساخت این بازی به خوبی ثابت کرد که یکی از بازیسازان نخبه و ثابت‌ قدم این صنعت بزرگ است و همان طور که در داستان زندگی‌اش مطالعه کردید، دیدیم که چگونه برای به اجرا درآوردن ایده‌ هایی که در سر دارد و به تصویر کشیدن آن‌ها در قالب یک بازی ویدیویی، حتی حاضر به مهاجرت‌ های طولانی مدت و خارج از قاره بوده و هر فرصتی که پیش رویش قرار می‌ گرفته، استفاده کرده است. پابجی خیلی زود به یکی از سرگرمی‌ های عمومی پرطرفداری تبدیل شد که حتی مردم عادی‌ ای که سابقه‌ی بازی کردن به صورت حرفه‌ ای را نداشتند هم به سمت خود جذب کرد و یک جامعه‌ی چندصد میلیونی برپا کرد.

چرا پابجی؟

همه چیز در مورد بازی پابجی

همان طور که در این مقاله متوجه شدید اسم واقعی پابجی که به معنای میدان‌ های نبرد بازیکن ناشناخته می باشد؛ دلیل خوبی پشت انتخاب این اسم وجود دارد. خالق این بازی، برندن گرین، یک گیمر حرفه‌ ای و پر و پاقرص است و نام مستعاری که در بازی‌ های آنلاین برای خود استفاده می‌ کرد (بازیکن ناشناخته) بوده. حالا همه‌ چیز منطقی‌ تر به نظر می‌ رسد. این بازی توسط برندن گرین ساخته شده و این شخص بیشتر از هر کسی در شکل‌ گیری گیمپلی و سبک کلی بازی تاثیر گذار بوده است.

 تبلیغات پابجی به چه صورت است؟

همه چیز در مورد بازی پابجی

استودیوی سازنده پابجی هیچ پولی برای تبلیغ نسخه‌های کنسولی و کامپیوترهای شخصی بازی پابجی خرج نکردند، در واقع این شیوه‌ی تبلیغ بازی کاملا کارآمد واقع شد و از آمارها پیداست که پابجی به موفقیت تجاری عظیمی دست پیدا کرد. سیاست تبلیغات پابجی موبایل اما متفاوت بود. پابجی موبایل یکی از معدود بازی‌ های موبایلی است که تبلیغات آن به صورت تلوزیونی در هند پخش شد. مواردی از این قبیل نشان می‌ دهند که بازی پابجی به چه اندازه بین مردم جهان جا افتاده و همه به خوبی از آن استقبال کرده‌ اند.

تعداد بازی به صورت همزمان

همه چیز در مورد بازی پابجی

بازی PUBG طی همان روزهای ابتدایی انتشارش توانست رکورد بیشترین تعداد بازی به طور همزمان را برای خود به ثبت رساند و تا به امروز هم آن را حفظ کرده است. در دسامبر سال ۲۰۱۷ که مدت زیادی از انتشار بازی نمی‌ گذشت، ۳.۱۰۶.۳۵۸ نفر به طور همزمان پابجی بازی می‌ کردند. نکته‌ی جالب‌ تر ماجرا این است که بعد از مدتی در سپتامبر همان سال، پابجی رکورد خود را شکست. امروز بعد از گشت بیشتر از ۳ سال از انتشار بازی پابجی در سال ۲۰۱۷، همچنان در صدر جدول بیشترین بازیکنان همزمان قرار دارد و همان طور که در تصویر مشاهده می‌ کنید.

بات های بازی پابجی

همه چیز در مورد بازی پابجی

همان طور که در مقاله همه چیز در مورد بازی پابجی در حال مطالعه هستید، می‌ دانید که در قسمت‌ هایی از بازی و نقاطی از نقشه‌ ها، بات‌ هایی قرار گرفته‌ اند که بات بودن آن‌ ها از رفتار و نحوه‌ی بازی کردنشان پیداست. بهتر است بدانید که آن‌ ها بازیکنان مزاحم یا به اصطلاح هکر نیستند. بلکه هوش‌ های مصنوعی ساخته شده توسط سازندگان هستند که عمدا در تیراندازی ضعیف عمل می‌کنند. اما چرا وجود بات‌ های این‌چنینی در بازی‌ای که بازیکنان زیادی دارد الزامی است؟ آن‌ ها در واقع در سرورهایی که بازیکنان موجود در آن سطوح پایین‌ تری دارند، حضور پیدا می‌ کنند تا بازی برای تازه‌ وارد ها ساده‌ تر باشد. اما عده‌ ای هم معتقدند که این بات‌ ها از آنجایی که هوش مصنوعی پایینی دارند و برای احمق بودن طراحی شده‌ا ند، لذت تجربه‌ی بازی را کاهش می‌ هند و اکشن‌ های بازی عملا در سطح‌ های اولیه وجود ندارند.

پابجی می تواند شما را بن کند

همه چیز در مورد بازی پابجی

تقلب کردن در سر تا سر دنیا در هیچ حرفه و فعالیتی تحمل نخواهد شد و بازی پابجی هم مثل خیلی دیگر از بازی‌ها از این قاعده مستثنا نیست. خیلی از بازیکنانی که در بازی پابجی برخلاف شرایطی که حین ورود به بازی برای رعایت کردنشان متعهد شده‌ اند، تقلب کرده‌ اند و کدها و ابزارهای غیرقانونی را مورد استفاده قرار داده‌ اند، گاها تا ۱۰۰ سال از بازی بن شده‌ اند و دیگر قادر به بازی کردن نخواهند بود. اگر احیانا خواسته یا ناخواسته به جای اینکه باگ‌ های بازی را گزارش دهید، آن‌ ها را مورد سوء استفاده قرار دادید و خود را در موقعیت برتری نسبت به دیگر بازیکنان قرار دادید، به این معناست که شرایط منصفانه و قانونی بازی را زیر پا گذاشته‌ اید و مستحق آن هستید که ۱۰۰ سال بازی از دسترس شما خارج شود. امیدواریم مطالب مفیدی در مقاله همه چیز درباره بازی پابجی برای شما عزیزان درج کرده باشیم، از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید سپاس گذاریم.

سوالات متداول

  • چطور می توانیم بازی پابجی را رایگان بازی کنیم؟

برخلاف نسخه‌ی موبایل PUBG که رایگان است، برای نسخه‌ی اصلی آن باید ۳۰ دلار هزینه کنید؛ با این وجود، کاربران ایکس‌ باکس گیم پس به صورت رایگان به بازی پابجی دسترسی دارند.

  • منظور از نام پابجی چیست؟

اسم واقعی پابجی به معنای میدان‌ های نبرد بازیکن ناشناخته می باشد.

  • چطور یک بازی رندوم بیشتری دارد؟

بازی‌ های چند نفره‌ی شوتر اول شخص از ارزش تکرار بسیار زیادی برخوردارند. اما نقشه‌ ی کوچک این بازی‌ ها و سهولت در به خاطر سپردن قسمت‌ های مختلف این نقشه‌ ها را یک پهن منفی خطاب می‌ کند و همیشه به دنبال بازی‌ هایی بوده است که اتفاقات غیرمنتظره‌ی زیادی در آن‌ ها رخ داده و محتوای رندوم بیشتری داشته باشند.

1 دیدگاه در “همه چیز در مورد بازی پابجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *